fbpx

6 júl 2017

ZÁKLADY MANIKÚRY A AYURVÉDSKA MASÁŽ TVÁRE by FROMLENKA

/
Komentáre0

Tretí deň kurzu vo fame.sk nemohol začať lepšie a zaujímavejšie. Bol rozdelený do dvoch častí a to základy manikúry a ayurvédska masáž tváre. Je radosť chodiť na kurz, kde vyskúšate a naučíte sa vždy niečo nové. Ešte lepšie je, že každá hodina je zameraná na niečo iné, nové, zaujímavé. Musím sa priznať, že sa teším na každú absolvovanú nedeľu, na moje kolegyne z kurzu, na nové informácie a zručnosti, ktoré si odnesiem.

So základmi manikúry nás oboznámila lektorka Lenka (mimochodom vysoko zapamätateľné meno).

Dozvedeli sme sa z čoho sa skladajú nechty, ako sa o ne starať, aké sú správne kroky pri manikúre, aké produkty a pomôcky treba používať. Veľmi ma zaujímali aj rôzne fakty ako napr., že mužom rastú nechty 2x rýchlejšie ako ženám, že manikúru aj akrylové nechty vymyslel muž. A tiež, že prvý lak na nechty, ktorý na svete vznikol pochádza práve od mojej obľúbenej značky REVLON. Mimochodom bol priesvitný s nádychom do ružova. Okrem toho som sa dozvedela, že v minulosti hollywoodske herečky strihali nechty černoškám a lepili si ich na svoje. Indické ženy si zase brúsili nechty o stenu a pichali si do nich farbivo. Ako si môžete všimnúť nižšie, poctivo sme si všetky informácie zaznamenávali do svojich fame zápisníkov.

Čo sa týka lakovania nechtov, dozvedela som sa zásadnú chybu, ktorú pri ňom robím a to, že nepoužívam podkladový lak na nechty. Nechty potom žltnú, sfarbujú sa a sú nepekné. No presne môj prípad! Hlavne tmavé, či sýte laky dokážu spraviť najväčšiu šarapatu. Nechty treba pilníkovať smerom nadol a dôležité je používať cleaner na ich odmasťnenie. Na kožičku je dobré použiť zmäkčovadlo, vďaka ktorému sa jej jednoducho a šikovne zbavíte. Na záver nezabúdajte na výživový olej. Inak lakovať nechty je najlepšie tromi ťahmi. Chce to však prax. A nie vždy to tak ide. Závisí aj od veľkosti štetiniek laku na nechty.

Okrem základov manikúry sme sa naučili rôzne techniky ako zdobiť nechty. Ukázali sme si zdobenie cez fólie, pečiatky, magnetické laky na nechty, prášky, zdobenie guličkami, kamienkami, či francúzsku manikúru. V miestnosti bol závan lakov na nechty, odlakovačov a iných prípravkov. Ale nám to vôbec neprekážalo, boli sme sústredené len na svoju prácu. Tu je môj výtvor pre modelku. Použila som krásny lak na nechty od CHANEL – red red red. Mal krásnu sýtu, červenú farbu.


A ešte prikladám môj rýchly výtvor na svojej ruke. Zvolila som fialovú klasiku a fialový prášok na prstenník. Moje nechty som si tam doslova ,,zdrala“. Nakoľko som skúšala na nich všetky možné techniky a tak som ich veľakrát musela odlakovať.  Pri odlakovávaní som robila chybu a vatovým tampónom nechty doslova drhla. Dôležité je tampón s odlakovačom najprv priložiť k nechtu a chvíľu ho nechať pôsobiť, potom ťahať smerom nadol.

Ďalšou veľmi zaujímavou časťou dňa bola ayurvédska masáž tváre. Bola som nielen vymasírovaná, ale túto masáž som praktizovala aj na svojej kolegyni. Najprv nám naša lektorka Terezka porozprávala bližšie informácie o ayurvéde, potom sme si na predkreslené tváre v materiáloch značili pohyby a kroky ako treba pri tejto masáži postupovať.

Neskôr sme v sprievode pani Terezky uskutočnili masáž od začiatku až do konca. Keď som bola masírovaná ja, cítila som každý nesprávny, ale aj správny pohyb mojej kolegyni.  Všetky dievčatá sme na začiatku robili rovnakú chybu. Pri masáži sme sa ponáhľali, čo bolo veľmi cítiť. Akonáhle sme spomalili, masáž bola v tom momente príjemná, uvoľňujúca a relaxačná.

Ale presne taká je dnešná doba, všade sa ponáhľame. Čas doslova letí! Celá masáž bola veľmi príjemná a ja sa teším ako ju budem praktizovať na ďalších ľuďoch. Chcem vedieť, či sa pri nej uvoľnia a bude im príjemná. Zatiaľ som však nemala tú možnosť. (Môj drahý má stále strnisko!) Ani nevie o čo prichádza. Inak čo sa týka ayurvédy dozvedeli sme sa, že dôležitá je strava, pitný režim, pohyb, masáže a meditácie. Je potrebné cvičiť, aj keby len 5 minút denne. A tiež meditovať po zobudení a pred spaním, nájsť si svoj pokoj, kľud, ALFA stav. Darmo budeme dodržiavať len niektoré z bodov, treba dodržiavať všetky. Táto masáž vyvoláva pocit pohody, je liečivá, stláčajú sa pri nej body, zmierňuje vrásky, vylučujú sa toxíny z tela. Pri masáži sa používajú prírodné oleje. Cez leto chladivé ako kokosový, olivový, v zime mandľový, olivový, GHI maslo, ružový či levanduľový. Pri masáži je dôležité mať pustenú ukľudňujúcu a príjemnú hudbu.  Aj aromalampa s vonným olejom vyvoláva veľmi dobrý pocit. Nižšie máte možnosť vidieť oleje, ktoré Terezka používa pri svojej práci.

Text aj fotografie pochadzajú z osobného blogu blogerky FromLenka. 

Facebook