fbpx

10 júl 2017

KURZ MASKÉRSTVA by FromLenka!

/
Komentáre0

Dnes sme sa o niečo menšia zostava stretli na ďalšej časti kurzu venovanej ,,maskérstvu“. Na úvod nám lektorka Katka predstavila, ktorá je najlepšia želatína k príprave jaziev a zranení. Následne na to nám ukázala aj aako si pripraviť správnu konzistenciu hmoty (želatíny) a aký je postup pri tvorení jazvy (poranenia). Na záver teoretickej časti každej z nás Katka zadala úlohu a premenu, ktorú od nás očakáva. Moje zadanie bolo použiť pri tvorbe kvety, vyhrať sa s farbami a spraviť skôr peknú ako zjazvenú a poranenú tvár. Kolegyňa Inge nám pripravila pochúťku v podobe jogurtovo – ovocného koláča. Všetky sme si veľmi pochutili.

Pustili sme sa do práce a každá z nás sa snažila držať zadanej témy. Ja som bojovala s farebnými ,,machuľami“. Dôležitá bola intenzita, asymetria a tieňovanie do stratena. Po treťom pokuse sa to podarilo a splnila som tak Katkine očakávania. Vôbec mi neprekážalo, že som musela túto časť líčenia prerobiť. Naopak! Aspoň som si to mohla natrénovať a priučiť sa. A o tom je predsa každý kurz. Po natretí tváre bielou farbou a jej farebným tieňovaním prišla na rad príprava farebných zubov.

Moja modelka Zoja bola veľmi šteklivá a sama mi potvrdila, že nedokáže obsedieť, preto som sa dostala len po namaľovanie vrchnej časti zubov. Jej pohyb spôsoboval, že som zuby nedokázala nakresliť rovno. Na koniec som sa rozhodla ju netrápiť a nalepila jej lupene kvetov namiesto spodných zubov. Neskôr sa Zoja poprechádzala, dala si tyčinku, doplnila cukry a zrazu sedela pekne sústredene bez výrazného pohybu. Priznám sa, aj mne sa tým pádom lepšie pracovalo. Natočila som jej vlasy, z čoho sa veľmi tešila, nakoľko ich ako mi sama prezradila, nemala nikdy vlnité. Bola som rada, že som jej mohla spraviť radosť. Do vlasov som s výpomocou Katky povkladala živé kvety. Zakryli sme jej prechod a vytvorili honosnú kvetovanú čelenku.  Jedno oko som jej prelepila vatovým tampónom a nalepila jej namiesto neho živý kvet.

Katka nám tiež ukázala ako na dymové líčenie. Veľmi sa jej podarilo, čo poviete? Dostali sme aj domácu úlohu a to vyskúšať si dymové líčenie v praxi. Som zvedavá, čo na sebe vykúzlim. Pri hlbokých očiach ako mám ja totiž moc nevynikne.

 

Text aj fotografie pochadzajú z osobného blogu blogerky FromLenka. Celý si ho môžete prečítať kliknutím SEM.
Facebook