fbpx

29 sep 2017

FROMLENKA: WORKSHOP VEČERNÉHO A SVADOBNÉHO LÍČENIA

/
Komentáre0

Minulú nedeľu som vďaka fame.sk dostala možnosť zúčastniť sa workshopu Večerného a svadobného líčenia. Na jednej strane som sa veľmi tešila, na strane druhej som mala obavy, ako tento kurz, ktorý nie je určený pre začiatočníkov zvládnem. Bola to pre mňa veľká výzva. Priestory v ktorých kurzy prebiehajú sú pekné, čisté a svetlé. V prvej miestnosti sa nachádza stôl, kde čaká účastníčky kurzu občerstvenie (voda, káva, čaj, ovocie a sladkosti). Taktiež sme dostali zápisník, pero, umelé mihalnice, make-up blender (hubku na make-up) a učebný materiál. Stôl bol vyzdobený ružami, tak som si ich dovolila použiť pre oživenie nasledujúcej fotografie.

Kurz sa uskutočnil v Bratislave a trval 7 hodín. Bol rozdelený na teoretickú a praktickú časť. V teoretickej časti nám naša lektorka Lucia vysvetlila rozdiel medzi svadobným a večerným líčením, ukázala rôzne fotografie modeliek so spomínaným svadobným a večerným líčením, upozornila nás na to, čoho sa máme pri týchto typoch líčenia vyvarovať, aké tiene sa hodia ku konkrétnemu typu očí a odporučila nám jej obľúbené dlhotrvajúce kozmetické produkty. Dozvedela som sa tiež, že terajším trendom je minimálne používanie púdru. A veľa ďalších pre mňa zaujímavých noviniek. Myslím, že každá z nás sa dozvedela niečo nové, nakoľko väčšina si robila z tejto teoretickej časti poznámky. Počas kurzu sme mali pravidelne krátke prestávky. Po teoretickej časti sme sa presunuli do druhej miestnosti, kde sa uskutočnila praktická časť. Nachádzali sa v nej líčidlá, odličovacie prípravky, hrebene, kefy, vlasové doplnky a iné. Kozmetické štetce sme dostali v úvode kurzu.

Praktická časť prebiehala tak, že Lucia začala líčiť modelku, kde na jednej polovici tváre nám podrobne ukázala ako by malo vyzerať a aký by mal byť postup pri svadobnom líčení a na druhej polovici tváre modelky spravila to isté len s večerným líčením. Všetky sme pozorne sledovali celý tento postup a jej odporúčania.

Okrem toho som všetko fotila tak, aby ste mali možnosť vidieť, ako taký kurz prebieha. Kurzov na výber je niekoľko, podľa mňa každý si nájde ten svoj. Stačí pozrieť sem.  Pri svadobnom líčení nám Lucia ukázala postup pri lepení trsov a pri večernom líčení postup lepenia umelých mihalníc. Odporučila nám aj lepidlo, ktoré je podľa nej najlepšie. Určite si ho kúpim a budem trénovať, nakoľko pri samotnom líčení nebol na to čas. Nájdete ho tu. Vždy som túžila vedieť aplikovať mihalnice, či trsy. Plánujem si dokúpiť tiež nejaké kozmetické produkty a tiež kozmetické štetce. Okrem toho nám ukázala ako správne nanášať make-up, miešať farby, tónovať, upraviť obočie, nanášať tiene či rúž. Modelka bola milá, usmievavá a výsledné líčenie sa jej veľmi páčilo. Potom prišla na rad obedová pauza (pizza, kebab, či bageta). Každý si mohol vybrať na čo mal chuť.

A potom som prišla na rad ja a moja modelka. Na začiatku mi nebolo všetko jedno, nakoľko podľa mňa každé dievča (modelka), ktorá sa zúčastní líčenia sa teší na jeho výsledok. No a ja som bola predsa úplný začiatočník. Okrem toho som fotila okolie a tak moja sústredenosť pri teoretickej časti nebola taká ako by sa vyžadovalo. Nebála som sa ani tak samotného líčenia, ale skôr postupu, kedy a aký produkt použiť. Dievčatá, ktoré však už boli pokročilejšie mi vždy na rýchlo a ochotne poradili (predsa len nemali sme veľa času) a taktiež lektorka Lucia. Hneď zo začiatku sa mi stala v tom strese vtipná príhoda, kedy moja modelka mala trošku make-upu vo vlasoch a ja na tričku. Aspoň sme sa spolu zasmiali. Keď som už vedela ako postupovať, tak mi to celkom išlo a bola som spokojná aj so samotným výsledkom. Niektoré dievčatá z kurzupochválili môj výsledok líčenia a keď som im prezradila, že som líčila prvýkrát boli milo prekvapené. Veľmi ma to potešilo. Ďakujem baby! A aj svojej modelke za trpezlivosť. Bola skvelá! Počas aj po kurze ma pochválila aj lektorka Lucia a to veru zahrialo pri srdci. Stres opadol a ja som bola šťastná, že som sa zúčastnila tohto kurzu, zdolala túto výzvu a naučila sa niečo nové. Spravila som aj zopár záberov z líčenia. V cene kurzu sú aj služby fotografa a dievčatá, ktoré nalíčime sa fotia v ateliéri. Fotky mňa v akcii ani ateliérové fotky modelky zatiaľ nemám, keď budú určite doplním.

Svadobné líčenie (vľavo) v mojom podaní (má byť jemné a zachovať prirodzenosť nevesty). Taktiež sme mali modelke spraviť aj účes. Zvolila som na bokoch zapletené vrkoče prepletené spolu so stuhou z čelenky  upevnené do drdolu. Polovica vlasov zostala rozpustená.

A na záver večerné líčenie (vpravo) v mojom podaní. Tu som zvolila tmavší odtieň hnedej, výraznejší rúž a jemnú čiernu linku. Úlohou bolo pretvoriť svadobné na večerné líčenie. Škoda, že som si neodfotila modelku pred líčením, aby ste aj vy mali možnosť nahliadnuť na ,,Pred a po líčení“.

 

Text aj fotografie pochadzajú z osobného blogu blogerky FromLenka. Celý si ho môžete prečítať kliknutím SEM.

Facebook