fbpx

6 júl 2017

ÚČESY, ÚČESY ACH TIE ÚČESY! by FromLenka

/
Komentáre0

Je tu opäť nedeľa a mám pred sebou ďalšiu časť kurzu Image maker 7 v 1 vo FAME.sk. Tentokrát sa zameriavame na hairstyling. Budeme sa učiť tvoriť účesy, dozvieme sa rôzne tipy na produkty a pomôcky, ktoré sú potrebné pri ich tvorbe. Tento deň je pre mňa náročný, keďže som do rána ,,svadbovala“ a spala len cca tri hodiny. Musím to však zvládnuť! Na túto časť kurzu som sa veľmi tešila a jeho absolvovanie je potrebné aj pre jeho ďalšie časti, kde budeme modelku nielen líčiť, ale aj česať. Ako som vám spomínala v predchádzajúcom príspevku, čo sa týka vlasovej gramotnosti som na tom veľmi biedne.

Dnes nám deň spríjemňuje aj krásna modrá hortenzia. Milujem kvety, rada ich fotím a máte možnosť ich často vidieť aj v mojich príspevkoch.

Našu hodinu viedla Beátka, ktorá investovala viac času priamo do ukážky a tvorby účesov. Teórii sme venovali minimum času. Hlavné je predsa získať prax a preto je dôležité trénovať, trénovať a trénovať. Rôzne video postupy dokážeme nájsť aj na youtube, chce to len vyčleniť si na to čas. Beátka nám na úvod ukázala všetky hairstyle pomôcky ako kefy, sponky, výplne, vlasy, ochranné prostriedky na vlasy atď.

Spolu s dievčatami sme počas dňa kládli Beátke rôzne zaujímavé otázky, na ktoré bez akýchkoľvek problémov odpovedala. Kurz nás jednoducho baví!

Bol nám odporučený tento tupírovací hrebeň. Používala som ho pri tupírovaní a dozvedela som sa ako správne tupírovať. Nie je to vôbec také zložité, ako som si myslela. Aj keď pred samotným tupírovaním mám neustále rešpekt. Neviem či mám tento zlozvyk len ja, ale ako si vlasy natupírujem, tak si ich aj potom jemných prečesávaním rozčšesiem. Existuje však veľmi dobrá pomôcka a to je uhladzovač vlasov. Jedná sa o podobný hrebeň, ktorý má však namiesto zúbkov kefku.

Tu si rozprávame a ukazujeme ako vytvoriť falošnú ofinu. Samozrejme, aby bola uveriteľná a dokonalá, bolo by potrebné pristrihnúť malé trčiace vlásky.

A tu už skúšam tvoriť účes ja. Vidíte tú sústredenosť? Najprv som sa potrápila so zapletaním. Trvalo dlho, kým som sa dopracovala k tomuto výsledku. Pri viacnásobnom skúšaní som pochopila ako celé zapletanie funguje. Rada by so  trénovala aj doma, no nemám žiadnu ,,obeť“. A na sebe to nie je vôbec také jednoduché. Ale žiadne výhovorky, ako hovorí Beátka: ,,Chce to  len tréning!“

Naučila som sa tupírovať  vlasy a tu je výsledok mojej práce. Inak moja modelka mala krásne dlhé vlasy, jemné a šmykľavé ako ja. Bolo preto náročné, aby celý účes držal. Teším sa, že som tvorila účes práve modelke s podobnou kvalitou vlasov ako mám ja sama. Najradšej by som si tento deň ešte zopakovala! Mám veľa nápadov ako spraviť účes lepším a veľkú chuť tvoriť. Musím si pohľadať nejaké vlasaté modelky. Kamarátky moje hláste sa!

Dievčatá budú zrejme so mnou súhlasiť, keď poviem, že sme prežili ďalší skvelý deň. Teším sa opäť nabudúce! Ak vás zaujal tento kurz, alebo len niektorá z jeho častí, pozrite sa na stránku FAME.sk a dozviete sa viac. Prípadne mi napíšte a rada vám odpoviem na všetky otázky. Ďalší kurz začína už 12. júna.

Text aj fotografie pochadzajú z osobného blogu blogerky FromLenka. Celý si ho môžete prečítať kliknutím SEM.

Facebook