fbpx

25 máj 2017

Blogerka Lenka a jej prvý deň na kurze IMAGE-MAKER 7v1

/
Komentáre0

dsc_0558Odkedy sa venujem blogovaniu, túžila som absolvovať beauty, fashion a hairstyle kurz. Práve v túto nedeľu som si začala plniť svoje túžby a zúčastnila sa prvého dňa kurzu IMAGE MAKER 7 v 1 vo FAME.sk (fashion and media education). Pre vysvetlenie jedná sa o všetky tieto kurzy v jednom, kde sa počas 12 nedieľ a 84
hodín naučím líčiť, česať, tvoriť účesy, či outfity. Som zvedavá, či sa moje líčenie, česanie a vedomosti posunú na inú úroveň. Priznám sa veľmi sa na to teším!

Na začiatku kurzu sme sa zoznámili s našou lektorkou Katkou a dievčatami, ktoré rovnako ako ja absolvujú kurz IMAGE MAKER 7 v 1. Dostali sme aj líčiace štetce adsc_0572 materiál k teórii. Štetce sme si každá označili svojou farbou (lakom na nechty), aby sa nám pri líčení nepoplietli. A veru bol to skvelý nápad! Môže sa totiž stať, že nechcene zbalíte alebo použijete aj štetce vašej susedky.

Ďalej sme prebrali teóriu líčenia ako typy pleti, stavy pleti, správny postup odličovania, čistenie pleti, typy a starostlivosť o štetce a v závere sme si povedali o všetkých kozmetických nevyhnutnostiach, ktoré potrebujeme pri líčení. (make-up, rúž, fixátor, rozjasňovač, bronzer) atď. Doplnila som si vedomosti a poznačila tiež obľúbené produkty našej lektorky.

dsc_0560Vždy si nechám rada poradiť a odporučiť overené produkty. Presne tak, ako sa o to snažím ja v mojich príspevkoch – odporúčať vám mnou obľúbené a overené produkty. Určite si chcem zaobstarať  štetec na očnú linku od MAC 210, pretože ma veľmi oslovil tvar jej štetca. Myslím, že by sme sa mohli skamarátiť. Taký typ štetca nemám, ale linka od Nyx, ktorú používam má rovnaký tvar. Kvôli jednoduchému ,,linkovaniu“ sa stala mojou obľúbenou očnou linkou. Okrem toho nám bola odporučená podkladová báza od Make up for ever – Step a make-up od estee lauder – Double Wear. Ten som plánovala kúpiť už na základe odporúčania kamarátky. Čakala som však na to, kým pôjdem do Bratislavy a nechám si odmerať prístrojom svoj odtieň pokožky pre správny výber odtieňa make-upu. A vyšlo to, make-up mám od včera doma. Počujem na neho chvály zo všetkých strán, tak som naň veľmi zvedavá. Mám bledú pleť a preto mi vyšiel odtieň Ivory Nude. Ďalším skvelým produktom, ktorý nám Katka odporučila je fixačný sprej Prime fix + od MAC-u. Viaceré dievčatá z kurzu chválili fixačné spreje a preto ma motivovali k ich zaobstaraniu a využívaniu. Jeden síce doma mám, no nevyužívala som ho.

dsc_0589Lektorke Katke prišla ,,modelka“, na ktorej nám ukázala postupné kroky líčenia. Počas toho ako Katka líčila, nám všetko podrobne popisovala a hovorila aký ďalší krok nasleduje. Veľmi sa mi páči Katkine motto: ,,Viac je viac!“. A má jednoznačne pravdu, hlavne výsledné fotenia našich premien potrebujú viac make-upu ako obvykle. Hovorí sa, že fotka znesie veľa. Veľmi ma bavilo sledovať postupy pri líčení. Spolu s dievčatami sme sa zhodli, že výsledné Katkine líčenie bolo veľmi pekné. Čo hovoríte naň vy? Potom sme sa líčili už každá sama. Myslím, že naše líčenia boli tiež veľmi pekné. Stali sa z nás iné ženy. Škoda, že fotografia veľmi skresluje a líčenia nie sú také ako v skutočnosti. Ja som aj po ceste domov a doma pozorovala ešte zopár hodín v zrkadle moje líčenie. Nevedela som sa vynadívať. Žiaľ žiadna z fotografií nezachytila skutočné líčenie. Nabudúce to však napravím a budem sa snažiť zachytiť moju a premenu dievčat čo najlepšie. A tu už je spomínaná Katkina modelka a jej premena.
dsc_63041

Poslednú fotografiu prikladám od FAME.sk, aby ste mohli vidieť v akcii aj mňa. Na prvej fotografii sme sústredené na svoju prácu, blendujeme osto šesť a postupujeme v líčení krok za krokom, ako nám Katka ukázala. Na druhej je výsledok nášho líčenia. V skutočnosti naše líčenia vyzerali omnoho lepšie. Je umenie odfotiť pekne líčenie a to je ďalší z mojich cieľov, naučiť sa to. Nielen ho dobre odfotiť, ale následne aj kvalitne upraviť.

Text aj fotografie pochadzajú z osobného blogu blogerky FromLenka. Celý si ho môžete prečítať kliknutím SEM.

Facebook