fbpx

26 jan 2016

Workshop: Základy maskérstva s Fame.sk

/
Komentáre0

Chceš sa aj ty naučiť nové poznatky ohľadom manikúry, make-upu (basic make-up, fashion & extravagant make-up, dokonca aj mužský make-up!), etiketu odievania či vlasový styling? Čítaj ďalej, jeden z týchto workshopov som vďaka FAME.SK absolvovala aj ja!

Už dlhšiu dobu som sa chcela začať vzdelávať v oblastiach, v ktorých nemám ešte žiadne vedomosti a s ktorými nemám žiadne skúsenosti. Našla som na internete rôzne kurzy jógy,varenia,pole dance, či dokonca IT ? no ako blogerka (aj keď prispievam kvôli časovej tiesni už len zriedkakedy) som dostala pozvánku na super-intenzívny kurz IMAGE – MAKER ktorý je vlastne obrovský balíček pozostávajúci z týchto tém:

image-maker1

1. úvod do vizážistiky, denné líčenie, basic make-up, trendové líčenie
2. história módy, etiketa odievania
3. fashion styling
4. photo make-up, TV maskérstvo, líčenie mužov
5. základný hair-styling
6. extravagantné líčenie, slávnostné líčenie, svadobné líčenie
7. basic manikúra a áyurvédska masáž tváre
8. základy umeleckého maskérstva

Lákali ma naozaj všetky témy, ale posledná – základy umeleckého maskérstva mi časovo najviac vyhovovala.
V Refinery Gallery, kde sa konal už spomínaný kurz, sme začali približne od deviatej ráno. Priestory FAME.SK sú veľmi štýlovo a útulne zariadené, každý sa tam určite cíti veľmi príjemne. Nesmú chýbať časopisy, kozmetika, vlasové doplnky, príjemné posedenie aj občerstvenie.

pr

Každá účastníčka kurzu na začiatku dostane výbavu pozostávajúcu z pera, zápisníka a rôznych vzoriek. Ja som dostala tiež a veľmi si to cením : )

bal

Spolu s ostanými účastníčkami kurzu a lektorkou Katarínou Kondákorovou sme začali najskôr krátkym výkladom o danej téme. Netrvalo dlho a začala sa tá zábavnejšia časť – praktická.

1

Presunuli sme sa do menšej miestnosti, kde sme jedna druhej skúšali vytvoriť rany, prerezané pery či strelnú ranu.

Postup každého jedného „úrazu“ jednotlivo a veľmi detailne rozpisovať asi nebudem, ale v skratke – ide o nanášanie vrstiev latexu a vreckoviek (podľa hĺbky rany prispôsobíme počet vrstiev – čím hlbšia tým bude vrstiev samozrejme viac). Veľkosť vrstiev záleží od toho, akú veľkú ranu chceme. Neskôr ranu zafixujeme make-upom a púdrom tak, aby to vyzeralo čo ,,najprirodzenejšie,, a ladilo so zvyškom pokožky. Vrstvy v strede nastrihneme (nie, neboj sa, svoju kožu si nenastrihneš) a vytvoíame rez. Pri maskérstve sa mi veľmi páči, že tu sa fantázii medze nekladú, takže je už len na tebe ako sa s ranou pohráš, či škrabance budú bude do Xka alebo tri pri sebe (od medveďa).

2 3 4 5

Pri strelnej rane je postup odlišný, tam sa pridáva špeciálna hmota, do ktorej vytvoríme štetcom či hocijakou inou pomôckou ryhu po guľke. Neskôr nanesieme opäť make-up a púder a potom sa už len hráme s odtieňami krvi koľko si fantázia pýta 🙂

6 7 8

Toto je výsledok nás všetkých : ) Čo povieš? Dostatočne nechutné? Ak áno to signalizuje  DOBRE ODVEDENÚ PRÁCU :

9 10 11

Každá účastníčka celého kurzu IMAGE-MAKER navyše po absolvovaní kurzu získa certifikát (v troch jazykoch) a dostane svoje portfólio, čiže po ukončení kurzu sa môže vrhnúť do skrášlovania seba, teba, mňa ..všetkých! 🙂

Tento kurz sa mi naozaj veľmi páčil a obohatil ma o nové vedomosti. Cítila som sa v spoločnosti týchto milých žien veľmi uvoľnene a naozaj môžem potvrdiť, že tieto kurzy stoja zato. V minulosti som dokonca bola modelka (pokusný králik ?) jednej z účastníčok iných kurzov a už vtedy som sa naučila basic make-up.

Tak neváhaj a poď sa s FAME.SK naučiť niečo nové aj ty!!! : )

Autor: Tina Zábojníková

Krátené, celý článok nájdete tu: http://tynun.com/kurz-zaklady-umeleckeho-maskerstva-s-fame-sk/

Facebook