fbpx

Jeden deň na kurze Image Maker

19 aug 2015

Jeden deň na kurze IMAGE-MAKER

/
Komentáre0

Ahojte! V utorok som sa zúčastnila jedného dňa z intenzívneho kurzu IMAGE-MAKER (kurz vizáže, stylingu a účesov), ktorý organizuje škola FAME!. Tento kurz prebieha klasicky 12 nedieľ po sebe, pričom každý týždeň sa berie iný celok. Postupne si teda účastníci prejdú jednotlivými hodinami líčenia, stylingu a vlasovej tvorby. V lete agentúra organizuje tento kurz v intenzívnej forme, pričom prebieha 8 dní po sebe.

Ja som si vybrala deň, kedy prebiehala výučba extravagantného, prehliadkového a foto makeupu. Priestory kurzu sú v Refinery Gallery v Bratislave. Je to mimo centra, ale spojenie hromadnou dopravou je tam bezproblémové. Kurz začínal o 9:00 a trval do 19:00. Zúčastnených dievčat bolo 5, čo mi príde maximálny počet, pri ktorom sa dá ešte každej pri líčení individuálne venovať. Osobne si myslím, že čím viac času dokáže školiteľ každej venovať, tým lepšie. Výučba začínala „preskúšaním“ teórie z minulých hodín a pokračovala výkladom lektorky Claudie, ktorá povedala základy daného druhu makeupu jeho využitie, rady, tipy… Ďalšia časť už bola praktická a to konkrétne lepenie trsov. Niektorým dievčatám to išlo lepšie, niektorým menej, ale veľmi sa mi páčilo, ako sa všetky vzájomne podporovali a pomáhali si.

1

2

3

Ďalšou časťou praktickej výučby bol extravagantný make-up. Claudia najprv na jednej z účastníčiek kurzu ukázala, ako sa dá tento druh líčenia poňať napríklad na fotenie. Potom už prešli k praxi aj všetky dievčatá. Každá Claudii najprv povedala, akú má asi predstavu a potom ju spolu doladili a pustili sa do toho. Keď bol výsledný look hotový, nasledovalo fotenie, keďže počas kurzu si dievčatá vytvárajú svoje výstupné portfólio. Druhé líčenie mala byť prirodzená premena vizáže, čiže žiadne výrazné farby či umelé mihalnice, ale jemné denné líčenie, ktoré len zvýrazní, čo treba.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Na kurze majú dievčatá k dispozícii austrálsku prírodnú kozmetiku Zuii, z ktorej som si mohla zobrať jeden produkt na otestovanie. Vybrala som si podkladovú bázu, takže po vyskúšaní vám o nej určite niečo napíšem, keďže je to prvý výrobok tejto značky, ktorý vlastním.

13

Autor: Vierka Dušková
Krátené, celý článok nájdete tu: http://mynewbeautybook.blogspot.sk/2015/07/jeden-den-na-kurze-image-maker.html

Facebook