fbpx

Image-Maker... škola líčenia, módy, vlasového stylingu a zábavy v jednom

19 aug 2015

IMAGE-MAKER… škola líčenia, módy, vlasového stylingu a zábavy v jednom

/
Komentáre0

Ahojte,

Ako som už spomínala v jednom z predchádzajúcich článkov, zúčastnila som sa stretnutia s biokozmetikou Zuii, kde som taktiež spoznala školu krásy, ktorou je IMAGE-MAKER (kurz vizáže, stylingu a účesov). Chcela by som Vás preto oboznámiť s touto školou a ako sa aj Vy môžte stať jej súčasťou ak máte zmysel pre módu, krásu, vlasový styling a samozrejme líčenie alebo by Vás jednoducho bavilo sa vzdelať aj po tejto stránke a zažiť niečo nové. 🙂

Aby sme nezačali hneď tak zhurta a nezahltila Vás hneď zo začiatku mnohými informáciami, tak začnime tak zľahka a pripomeňme si fotky z článku o stretnutí so značkou Zuii, ktoré som nafotila ja a ukázala som Vám len zlomok toho, s čím študenti IMAGE-MAKERu môžu počas kurzu pracovať.

2

3

4

5

Tak a teraz poďme na také hlbšie veci o čom celý IMAGE-MAKER je a ako vlastne prebieha.

Informácie mi poskytla Terezka z tÍmu IMAGE-MAKERu a taktiež mi poskytli aj fotky z kurzov, s ktorými sa stretnete dole v článku.

Kurz IMAGE-MAKER je zložený z 3 častí, ktoré sa navzájom dopĺňajú a nesmú chýbať pri úprave svojho zovňajšku.

vizáž – vyučujú sa základy, photo-make up, svadobné líčenie, extravagantné líčenie, slávnostné prehliadky a podobne. Pri tejto časti kurzu sa venujú individuálne každému študentovi 1-2 lektori.

móda – história módy, styling a etika. Tejto časti sa venujú 2 lektori. Jeden vyučuje teóriu a druhý prax – behanie po shoppingoch, vysvetľovanie a podobne.

vlasový styling – do sveta účesov študentov vnáša odborníčka na vlasový styling z Čiech.

Výučba Image-makeru prebieha 12 nediel po sebe a to od 10:00-17:00.

V lete a zime sa Image-maker vyučuje v super-intenzívnych kurzoch, kedy sa vyučuje 8 dní v kuse, pričom počet hodín zostáva rovnaký, len sa učí o niečo dlhšie a to od 09:00 – 19:00. Tento super-intenzívny kurz navštevujú najmä ľudia, ktorý pracujú alebo študujú mimo SR, alebo nie sú priamo z Bratislavy.

Ukončenie kurzu IMAGE-MAKERu prebieha skúškou.

A v čom spočívajú tieto skúšky?

1. časť je písomná pričom testy sú zo všetkých oblastí, ktoré sa vyučujú. Študenti väčšinou túto písomnú časť zvládajú mať hotovú do 1 hodiny.

2. časť je praktická, ktorá nasleduje hneď po písomnej časti. Študent si vylosuje tému, ktorú musí spracovať podľa seba tak, ako to najlepšie vie a využiť všetky získané poznatky. Napríklad nevesta v belasých šatách. Študent líči modelku tak, aby vhodne prispôsobil líčenie k danej téme, prípadne k farbe šiat. Nesmie zabudnúť na vodeodolnú špirálu, ak by nevestu náhodou niečo dojalo. 🙂 Taktiež vlasy upraví do jednoduchého účesu a navrhne vhodné doplnky, ktoré podčiarknu nevestinu krásu. 🙂

Všetkých študentov to vraj veľmi baví a dokážu sa pri tom naozaj riadne zabaviť a vyšantiť do sýta. 🙂 Originalita je samozrejme prvoradá.

Nakonci celého kurzu prebieha fotenie s fotografom, ktorý nakofí každému jednému študentovi profesionálny portrét. A okrem toho aj ďalších 10 módnych fotiek s témami, ktoré si študent sám vyberie. Napríklad ten, ktorého bavia viac extravagantné líčenia sa môže venovať čisto tomuto štýlu. Z každého študenta sa snažia dostať to najlepšie a podporiť ho v tom, v čom je dobrý.

Na fotenie portfólií používajú študenti najnovšie novinky a vychytávky z obchodov, ide najmä o šaty, doplnky a obuv. V ateliéri majú vyše 1000 ďalších kostýmov (doplnky, obuv, odevy…), pričom kostýmom sa rozumie napríklad čelenka, ale môže to byť aj bunda. Pred nedávnom nakúpili nové veci za 3000 €, ktoré študenti môžu aktívne využívať. Ateliér je plne vybavený profesionálnou dekoratívnou kozmetikou, pričom najnovšie sa používajú aj BIO výrobky, desiatky šiat, doplnkov a obuvy. Okrem toho ich stylistka požičiava každý týždeň horúce novinky zo showroomov a obchodov.

Svoje portfólio si študenti budujú počas celého kurzu, nie len na záverečných skúškach. Na záver každého dňa ich práce fotí fotograf, takže keď odchádzajú z kurzu majú v rukách nie len certifikát v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku – ale aj prax a portfólio s cca 30 fotografiami svojich vlastných prác. Čo je podľa mňa super. 🙂

A okrem toho každý študent dostáva zadarmo v rámci kurzu štetce z prírodných štetín, materiály, zošity, pitný režim, presso, ovocie, sladkosti, pizza atď.

Tu už sú spomínané fotografie. 🙂

6

7

8

9

10

Ešte viac informácií nájdete tu:

FB Fame.sk: https://www.facebook.com/pages/Famesk/487712481381215?fref=ts

Autor: Veronika Hajtmánková

Krátené, celý článok nájdete tu: http://nikkienka.blogspot.sk/2015/08/image-maker-skola-licenia-mody.html

Facebook