fbpx

26 okt 2015

Bratislavské módne dni jeseň/zima 2015

/
Komentáre0

Minulý týždeň sa niesol v módnom duchu. U nás, v Refinery Gallery sa totiž konali Bratislavské módne dni na jeseň/zimu 2015, my sme pri tom nemohli chýbať. BMD prebiehali od utorka do štvrtka, my sme sa prišli na prehliadky pozrieť v stredu a zároveň sme tam išli podporiť aj nášho lektora a veľmi talentovaného dizajnéra Róberta Vrzalu, ktorý už túto nedeľu u nás vo Fame.sk učí Fashion styling a módne editoriály.

Začnime teda prehliadkou Róberta Vrzalu. Jeho kolekcia nás veľmi oslovila, hneď sme sa zamilovali do všetkých sukní, ktoré na móle predviedol. Vrzala okrem dámskej a pánskej kolekcie predstavil aj kolekciu pre deti a svoju úplne prvú kolekciu nábytku Vrzala Home. Každá bola jedinečná a vždy sa bolo na čo pozerať! Sám Róbert Vrzala po prehliadke prezradil, že s predstavením všetkých týchto kolekcií mu padol zo srdca najväčší kameň v živote. Okrem toho nám prezradil aj to, že sa v kolekcii snažil spojiť minulosť a súčasnosť, čo sa mu podarilo. Okrem plisovaných a dlhých rozviatych sukní toto spojenie bolo vidieť aj na krásnych potlačiach a aj na klobúkoch a čiapkach, ktoré si dal Vrzala vyrobiť na mieru.

vrzala1 vrzala2 vrzala3

Pokračujeme prehliadkou krásnych šiat od Jany Jurčenko. Módna návrhárka v tomto prípade stavila na ženskosť, zvodnosť a krajku. Šaty (väčšinou) sýtych farieb skombinovala s rovnako výraznými doplnkami, ktoré ženskosť, dominanciu a sebavedomie len podtrhli.

janaj

Veronika Hložníková a Renáta Zmajkovičová stavili na čistú modrú. Ich kolekcia sa niesla skoro výlučne v tejto farbe a tiež v znamení protikladov. Kožušiny a veľké výstrihy na chrbáte a maľby tiež nechýbali a zaujali.

veronika2

Dizajnérska skupina NuPPL nesklamala a predviedla nádhernú, avšak odvážnu kolekciu na nadchádzajúcu sezónu. Ako sa Vám páči kombinácia zvolených farieb, materiálov a konkrétne kožušiny?

nuppl6

A to najlepšie zo stredajších BMD uzatvára dizajnérka Annamária Kiss Kósa, z ktorej modelov nebol problém vybrať, nakoľko boli všetky šaty, ako z rozprávky. Ktoré by ste si vybrali Vy?

kiss3

Zdroj fotografií: http://www.zenskyweb.sk

Facebook