fbpx

Q & A: Patty

24 aug 2015

Q & A: Patty

/
Komentáre1

Patty, šikovnú make-up artistku a YouTuberku poznáme už dlho. Už od čias, kedy u nás absolvovala kurz IMAGE-MAKER (kurz vizáže, stylingu a účesov). Patty po jeho absolvovaní prešla už dlhú cestu a časom sa stala aj jednou z naších lektoriek vizáže a skončila na výbornom 3. mieste v súťaži Blogger roka 2014. O všetkom ostatnom, o jej inšpiráciách, dobrej nálade a úspechoch sa dočítate v rozhovore s ňou.

1. Na začiatok mi nedá nespýtať sa, či si vždy chcela byť profesionálnou vizážistkou?

Už od malička som sa zaujímala o mastičky, rôzne mamkine trblietavé vecičky, laky na nechy ma fascinovali asi najviac. 🙂 Ale nepovedala by som, že od mala som sa uberala týmto smerom. Išlo to tak postupne.:-)

2. Čo ti pomohlo, čo ťa naštartovalo, keď si sa rozhodla, že sa budeš tejto práci venovať profesionálne?

Asi tá sila, ktorú make-up v sebe ukrýva. Že to nie je len bezduché líčenie, rôznorodé kombinovanie farieb. Ale, že je to v prvom rade pomoc. Pomoc ľudom poradiť, ukázať, nasmerovať, motivovať, inšpirovať, pomôcť im nájsť krásu v samých seba… Make-up má v sebe veľké čaro, je to určité posolstvo, aspoň pre mňa. A na začiatku mi samozrejme pomohli rôzne školenia, kurz Image-Maker je skvelý a ľudia ktorí sa tejto práci venuju už dlho.

3. Čo ťa na tvojej práci baví najviac?

Baví ma ten neskutočne veľký výber, ktorý človek pri make-upe má. Nikdy to nemusí byť rovnaké, vždy sa to dá napríklad urobiť inak, lepšie, zaujímavejšie…

4. Si aj veľmi kreatívna a úspešná youtuberka. Ako si sa dostala k natáčianiu videí a čomu prisudzuješ svoj úspech?

Ďakujem veľmi pekne. Bol to nápad, myšlienka, ktorá vznikla, keď som bola v Amerike. Tam je už bežné, že to, čo ľudí baví o to sa delia ďalej. A tak som to vyskúšala . 🙂

5. Aké líčenie ťa baví najviac?

Milujem prirodzené líčenia, keď človek môže vyzdvihnúť na tom druhom to, čo je na ňom krásne. Ale baví ma ja extravagancia, kde nie sú pravidlá a vaša fantázia ma otvorené dvere dokorán. Baví ma make-up, pretože v tomto prípade je hranice môžné vždy posúvať iným smerom.

6. Aké sú tvoje obľúbené produkty bez ktorých si už nevieš líčenie predstaviť?

Jednoznačne klieštiky na mihalnice, korektor a dobrá špirála.

7. Prezradíš nám tvoje triky v líčení?

Môj najväčší trik je v tom, že vždy sa snažím ku všetkému a ku všetkým pristupovať individuálne.

8. Máš nejakú obľúbenú youtuberku alebo ikonu, ktorá ťa inšpiruje?

Obdivujem svetové Makup Artists, ako je Lisa Eldrige, Charlotte Tilbury, Monika Blunder atď. Za to čo dokázali, a aké meno vo svete make-upu majú.

9. Čo ťa v tvojej tvorbe motivuje a posúva dopredu?

Dopredu ma ženie vízia, že s make-upom sa dajú tvoriť veľké veci. Je to práca, ktorú môžete robiť kdekoľvek na svete a nikdy Vás neomrzí. A motivuje ma všetko naokolo. Všade okolo nás je toho dostatok, len treba otvoriť oči a vnímať.

10. Kam by si sa v tejto oblasti ešte rada posunula?

Kam to len pôjde. Napr. ku hviezdam. :-))

11. Vieme, že si veľmi úspešná v oblasti krásy, dokonca, že si na súťaži Blogger roka 2014 získala výborné 3. miesto, ale zaujímalo by nás, čo považuješ za tvoj najväčší úspech doteraz ty.

Môj najväčší pracovný úspech je môj YouTube kanál. Je to komunita ľudí, ktorá ma stále posúva vpred, vždy bližšie k mojim cieľom. A môj najväčší osobný úspech je, že sa každé ráno zobudím a mám ten čas a priestor na to, aby som vytvorila majstrovské dielo.

12. A nakoniec, čo by si poradila všetkým, ktorí sa chcú stať úspešnými profesionálnymi vizážistami?

Aby to čo robia, robili s láskou. A aby tvorili vždy niečo nové.


Patty môžete sledovať tu:

YouTube: https://www.youtube.com/user/patriska2910/videos
Facebook: https://www.facebook.com/fansofpattyimage
Instagram: https://instagram.com/pattyimage/

Facebook

1 Response