fbpx

8 sep 2015

Q & A: Oli Beständig

/
Komentáre5

Dnes Vám prinášame rozhovor s vždy usmiatou a dobre naladenou olympioničkou a zároveň absolventkou kurzu IMAGE-MAKER, s Oli Beständig. Oli je krásna a úspešná žena a nás zaujímalo, ako zvláda tak tvrdo trénovať, ako si udržiava dobrú náladu, ale spýtali sme sa aj na to, čo nesmie chýbať v jej kozmetickej taštičke.

1. Vieme, že ste veľmi úspešná krasokorčuliarka a máte za sebou mnoho medzinárodných súťaží a víťazstiev, účasť na Olympiáde, reality show v zahraničí atď. Čo považujete za Vaše najväčšie úspechy?

Neviem to tak jednoznačne povedať, je ich totiž niekoľko a každý s iný významom a emicionálnym pocitom. Určite sú sú to Olympíjske hry s bratom v r. 2002, je to neopísateľná a nenahradiľná akcia, ktorá ma tak špecificky nádherný spirit.

Potom sú to ME v r.2001 v BA, kde sme obsadili 7. miesto a ten pocit súťažiť pred vladtným publikom je na zimomriavky.

Jeden z najemočnejších momentov som zažila pri návrate na súťažnú dráhu s bratom pri Majstrovstvách SR 2005, ktoré znamenali stop alebo go. Po odjazdení voľnej jazdy brácho od radosti kričal a mocne ma objal a to bol pocit na nezaplatenie, pretože brat Jozef dával emócie radosti a spokojnosti málokedy najavo. Rovnako sme sa tešili na ME v Turíne 2005, kde sme odjazdili svoje životné jazdy.

Obdobie, kedy som prežívala absolútnu eufóriu a radosť z korčuľonia bolo v show Hviezdy na ľade II. v Tureckom Istanbule, ktorú sme s mojim partnerom vyhrali a dalej pokračovali. Dlhých 8 rokov mi Ilhan umožnil žiť svoj sen a súťažiť na medzinárodnej úrovni aj keď už za Turecko.

2. Krasokorčuľovanie je šport, ktorý sa snúbi s estetikou. Myslíte si, že aj preto máte tak blízko k umeniu, kráse, vizáži?

Ja som mala vždy veľmi blízko k umeniu a estetike. Už ako malá som kreslila/maľovala, čo mi ostalo dodnes. To sa postupom času prenieslo do vizáže, čo samozrejme ide ruka v ruke s krasokorčuľovaním. Je to predsa náročný a tvrdý šport, no s obrovskou dávkou umenia. Rovnako mám rada módu, styling a v poslednej dobe aj aranžovanie jedla a pokrmov, ktoré sama pripravujem. Taký celý balík umenia. 

3. Čo Vás motivuje a nabíja pri hodinách driny na ľade či v posilovni?

Motivácia v prvom rade vychádza z môjho srdca, presvedčenia, že nič nie je nemožne, z lásky a vášne k športu a to predovšetkým ku krasokorčuľovaniu. Vždy vyhľadávam nemožné, náročné výzvy a to ma motivuje aj k nadľudským výkonom aj cez múry. Som taký Býk v pravom zmysle slova.

oli12 (1)

oli11 (1)

4. Napriek tomu, že sa krasokorčulovaniu venujete pomerne dlhú dobu, rozhodli ste sa prihlásiť aj na náš kurz Image Maker. Čo bolo hlavným dôvodom?

Vždy ma svet maľovátiek, rúžov, štetcov, účesov, módy, oblečenia fascinoval a chcela som o tom všetkom naučiť čo najviac a využiť to v bežnom živote, v mojom športe, v biznise (v show Hviezdy na ľade som sa maľovala sama a aj Ilhana).

5. Poznatky, ktoré ste nadobudli na kurze využívate len pre seba alebo líčite aj kamarátky/známych, prípadne ste niekedy uvažovali, že by ste sa stali profesionálnou vizážistkou/stylistkou?

Využívam to samozrejme hlavne pre seba, no robila som aj rôzne akcie, nevesty, samozrejme občas kamošky namaľujem a roky dozadu som vlastnila vlastnú vizážistickú firmu, ktorú som vzhľadom k mojim športovým povinnostiam a odchodu zo SR musela zrušiť. Je to moja vášeň, takže nevylučujem, že by som sa tomu raz opäť nevenovala.

6. Na súťaže/vystúpenia sa líčite sama? Aké líčenie máte najradšej? Skôr extravagantnejšie alebo prirodzené?

Líčim sa sama, občas moja kamoška Hanka, ktorá je tiež vizážistka. Mám rada akékoľvek líčenie, to záleží od okolností. Takže na ľade môžem kľudne aj kúsok uletieť, či na večernú akciu. Cez deň dávam prednosť prirodzenému líčeniu.

oli (1)

7. Ako sa líčite a upravujete v súkromí?

Väčšinou základný podkladový make-up, prirodzené líčka a rovnakej farby oči (čiže béžové, zemité odtiene), jemná spodná linka, mascara nesmie chýbať. Občas farebné tiene. Čo poslednú dobu milujem sú výrazné rúže, ktoré krásne vyniknú pri jemnom make-upe očí.

8. Aké sú Vaše kozmetické a módne vychytávky, ktoré sú pre Vás must have? 

Ja milujem toľko vecí, ze asi všetko je u mňa „must have“ ?. Určite u mna vyhráva rôznorodosť, farebnosť a dávam v každom prípade prednosť kvalite.

V každom prípade by však správna žena mala mať dobrý parfum (DOLCE&GABBANA/Dolce je úplne famózny a flakón s kvetinovým vrchnákom u mňa zabodoval), ďalej výrazné rúže, ktoré milujem od MAC cosmetics, Yves Saint Lauren atď., krém na ruky Loccitane a úplná pecka je pre mňa obyčajný Jelení lůj. Na suché pery je to jednoznačne najlepší balzám.

V móde som chameleón, a ako sa cítim skvele v teplákoch a teniskách, rovnako dobre sa cítim aj šatách a lodičkách.

9. Precestovali ste celý svet, žili striedavo aj v USA, Istanbule, Nemecku. Ako hodnotíte úpravu slovenských mužov a žien v porovnaní so zahraničím?

Ja by som to dokázala veľmi stručne zhodnotiť asi tak, že kdekoľvek na svete sa nájdu krásne upravení ľudia a rovnako „hajtroši“. Záleží len na osobnom vkuse a na možnostiach. U Nemcov občas vkus neexistuje vôbec, Turci sú kultúrne a nábožensky úplne inde, no nájdu sa medzi nimi nádherní a upravení muži, či ženy. Američania sú taká všehochuť, občas povrchní, občas pretvárka, pozlátko, no tiež záleží v ktorej časti USA sa nachádzate. Majú však toľké možnosti, že by tam mali po ulici chodiť módne skvosty. Všeobecný vrchol nevkusu je však v Nórsku. Nóri sa vedia tak domontovať, že človek ostane len v nemom úžase. A to tam makú toľké možnosti, že ich nevkusu sa nestačím diviť po každé, keď tam som.

oli3 (1)

10. Čo by ste poradili všetkým tým, ktorí chcú skĺbiť svoju prácu a hobby, no vždy sa na niečo vyhovoria, že teraz sa to nedá, teraz na to nie je čas a podobne? Kde čerpáte Vy svoju pozitívnu energiu?

Ak chce človek niečo dosiahnuť a po niečom veľmi túži, tú cestu si nájde. Netreba sa báť a treba výjsť z ulity – z komfortnej zóny, lebo až tam sa začnú diať úžasné veci, a až tam zistíme, čoho sme schopní. Šampióni totiž na výhovorky rôzneho typu nemajú čas, bez driny to nejde a hlavne sa netreba báť predsudkov okolia. Ono zvyčajne 99% toho okolia nikdy nič neurobilo a jediné na čo sa od závisti zmôže, je práve ohováranie, kritika a podrážanie.

A pokiaľ ide o skĺbenie práce a hobby, je to otázka organizácie času a určite najväčím šťastím je, ak naša práca je zároveň našim hobby.

Otázku, odkiaľ beriem ja svoju energiu dostávam veľmi často a v poslednom čase obzvláť. Ja jej mám neskutočne veľa, až sa sama niekedy čudujem. Energiu si v zásade každý človek musí vytvoriť sám láskou v srdci, vášňou, túžbami ku komu a čomukoľvek. A tak to presne u mňa je, moja energia sa generuje v srdiečku, pretože všetko čo robím, robím s láskou, vášňou a napĺňa ma to.

Facebook

5 Responses

  1. JAnaKO

    Krásny rozhovor, krásna osôbka, veľmi motivujúce. Ďakujem za rozhovor, s pozdravom Jana Kováčová, Nitra.