fbpx

14 máj 2018

Napísali o nás: Refresher.sk

/
Komentáre0

Sú mladí, úspešní a talentovaní. Refresher vyspovedal päticu trendsetterov v oblasti make-upu a módy, ktorí pracujú pre prvú fashion a make-up akadémiu na Slovensku s názvom Fame.sk. Hoci pred začiatkom svojej kariéry toho riskovali veľa, dnes patria medzitop slovenskej fashion a beauty scény.

 

Prvou umelkyňou je kontroverzná Adriana Loj. Pozornosť na seba púta nielen svojou šikovnosťou, ale aj nápadným vzhľadom plným priecingov, tetovaní a výrazného líčenia.

Počas štúdia maskérstva brigádovala v obchode s oblečením. “Vedela som, že po škole sa nie každý uplatní v odbore. Nudná práca v obchode mi však bola výstražným prstom, aby som štúdium brala poctivo. Nechcela som skončiť ako predavačka,” prezradila nám Adriana, ktorá tak vynikala, že po maturite jej ponúkli prácu na samotnej škole.

Po úspešnej kariére učiteľky ju to však ťahalo úplne iným smerom. “Rozmýšľala som nad otvorením si vlastného salónu. Samozrejme, okolie ma od toho odhováralo, chceli, aby som ostala učiť a vybrala si radšej istotu. Nakoniec som to však dala a v Pezinku som si otvorila vlastný salón,” vraví známa make-up artistka. Ešte aj dnes na sebe tvrdo pracuje a jej snahu oceňujú na tých najvýznamejších súťažiach.

Provokatívnu Adrianu nájdeš aj na Fame.sk. Na svojich kurzoch ťa naučí, ako si vyčarovať odvážny extrémny make-up, extravagantné účesy a zavedie ťa aj do tajov maskérstva. Čaká ťa na lekciách IMAGE-MAKER 7v1.

Ďalším objavom Fame.sk je známy dizajnér Róbert Vrzala, ktorý tvrdí, že sa s citom pre módu už narodil. “Niekto to vie hneď, u niekeho sa to prebudí neskôr,” hovorí. Už pred rokmi ho zakladateľka Fame.sk Terézia Madarová nazvala slovenským Jean Paulom Gaultierom. Na jeho odevoch môžeš vidieť odvážne nápisy ako napríklad “Už si vrzala?” alebo grafiky kosoštvorcov či pohlavných údov.

Nevšimli sme si ho len na Slovensku, o jeho prácu prejavili záujem najprestížnejšie módne časopisy a jeho kúsky prezentovali na mólach u nás aj v zahraničí.

Podobne ako Adrianu ho môžeš stretnúť na kurze IMAGE-MAKER 7v1 či na workshope fashion stylingu. Spomínaný kurz sám absolvoval v roku 2006. “Bol to prvý kurz na Slovensku z oblasti módy a vizáže. Netušil som, že raz na ňom budem učiť aj ja,” smeje sa.

Mladá make-up artistka Michaela Levčíková z Topoľčian sa pôvodne mala stať enviromenentalistkou, no po škole sa vydala úplne inou cestou. „Pätnásť rokov som robila čašníčku a rovnako by ma nebavilo sedieť ani osem hodín v kancelárii,” vraví Miška.

Vedela, že jej snom je stať sa vizážistkou, a tak po dlhom hľadaní vhodných kurzov natrafila na Fame.sk. “Pred necelým rokom som vyštudovala mesačný kurz Professional make-up artist. Naučila som sa nové techniky a postupy líčenia, ktoré sa z internetu nemáte možnosť naučiť. Veľkým prínosom bola aj možnosť vyskúšať si kvantum rôznych značiek a výrobkov. Plusom bola aj skvelá lektorka. A rovnako aj fakt, že kurz bol akreditovaný Ministerstvom školstva,“ prezradila Michaela, ktorá už počas štúdia začala plánovať svoju budúcnosť.

 

Kurz jej okrem nových zručností dodal aj toľko sebavedomia, že sa hneď po jeho absolvovaní rozhodla otvoriť si v Nitre ateliér. Dnes už spolupracuje s mnohými známymi dizajnérmi po celom Slovensku a modelky upravuje počas týždňov módy.

Aj na ňu na sa môžeš na kurzoch tešiť vo Fame.sk.

Ak si myslíš, že móda a krása sú hobby iba pre študentov a potrebuješ na to kopec voľného času, mýliš sa. Dôkazom toho je aj Ivet Škrabáková, ktorá síce pracuje na marketingovom oddelení, no popri plnom úväzku líči dievčatá na svadby a spoločenské udalosti. „Úspešne sa hlásim do každej významnej mua súťaže a na začiatku roka som dostala dokonca aj ponuku učiť vo Fame.sk na kurzoch IMAGE-MAKER 7v1 či na rôznych vizážistických workshopoch. Postupne krok po kroku treba na sebe každý deň pracovať a rozvíjať sa,“ tvrdí jedna z najtalentovanejších make-up artistiek na Slovensku.

Zakladateľkou akadémie Fame.sk je Terézia Madarová, ktorej sme položili tri rýchle otázky o jej práci s make-up artistami a fashion stylistami.

Dá sa už počas kurzu spoznať, kto bude úspešný a kto nie?

Áno, určite. Koľkokrát sa už stalo, že niektoré študentky, ktoré už napríklad líčili niekoľko rokov a kurz si viac-menej robili len kvôli papieru, si mysleli, že už vedia všetko. Boli často zatvorené novým technikám, impluzom. Mali zlozvyky, od ktorých sa ťažko odúčalo. Sú to najmä youtuberské make-up artistky. A ostatné dievčatá, ktoré na začiatku kurzu prvý raz držali so strachom štetce v ruke, na posledných hodinách nakoniec niekedy urobili vyspelejšie práce než ony.

Čo týmto chcem povedať je to, že sa treba učiť celý život, byť otvorený novým veciam, pracovať na sebe, zaťať sa a ísť si za svojím cieľom. Niekto za pár týždňov strávených u nás vie predbehnúť takých make-up artistov a fashion stylistov, ktorí majú už niekoľkoročnú prax.

Čo všetko poskytuje Fame.sk svojim študentom?

Našou najväčšou výhodou sú plne vybavené ateliéry, aké na Slovensku nemá nikto. Študenti pod jednou strechou nájdu profesionálny ateliér pre vizážistickú a účesovú tvorbu. Ďalej fotoateliér s osvetlením, kostymérňu, študovňu a podobne. Pracujeme s takmer 20-timi kozmetickými značkami, študenti si môžu na vlastnej koži vyskúšať lacnejšie a aj prémiové produkty. Najviac oceňovaným bonusom je však naša starostlivosť po ukončení kurzu. Pomáhame s nájdením práce, absolventom posielame ponuky na prax, rôzne fotenia a charitatívne akcie. Našich študentov sme posunuli napríklad len za posledný rok na Bratislavské módne dni, do Markízy aj do značkových predajní.

Ako je to s nájdením si práce po kurze?
Kto na sebe pracuje, má často uplatnenie už pred skončením kurzu. Študenti si to neuvedomujú, ale my ich na kurze ostro sledujeme. Ako pracujú, ako si plnia svoje úlohy, aký majú charakter a vystupovanie. Preto tých najlepších odporúčame často ešte pred skončením kurzov na rôzne pracovné pozíce, s ktorými nás oslovuje veľmi veľa firiem. Rovnako študenti sú aj sami motivovaní a už počas kurzu rozhadzujú siete.

 

 

Facebook