fbpx

Lektor
Módny návrhár
Fashion stylista
Art designer

Profesné skúsenosti:
od roku 2006
Prednáša kurzy:
Kurz IMAGE-MAKER 7v1
Prednáša na workshopoch:
všetky z oblasti fashion-stylingu

Róbert VRZALA

O lektorovi:
Módny návrhár a fashion stylista Róbert Vrzala sa móde venuje od detstva. Štúdium ukončil na umeleckej škole, odbor odevný dizajn, módne návrhárstvo. Móda je súčasťou jeho každodenného života, ktorá ho sprevádza už dlhé roky, počas ktorých mal možnosť svoju tvorbu prezentovať nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Jedným z mnoha jeho úspechov bolo ocenenie na Bratislavských módnych dňoch, kde získal cenu poroty za najkreatívnejšiu kolekciu. Týmto sa zaradil medzi etablovaných slovenských módnych návrhárov. Svojou nekonvenčnou a často provokatívnou tvorbou je nazývaným aj slovenským Jeanom Paulom Gaultierom. Róbertove modely a tvorbu ste mohli vidieť aj na výstave Prague fashion salon, na prehliadkach v Prostějove, v Mníchove,… Jeho kreácie sa objavili aj v komerčných projektoch, ako napríklad v kampani pre spoločnosť T-Com, Aupark shoping center či vo videoklipoch natáčaných aj v Las Vegas či v NewYorku.
Modely značky Róbert Vrzala nosia aj mediálne známe osobnosti nielen na bežný deň ale aj na Plesy v opere, koncerty či do televíznych programov ako napríklad Česko-Slovesko má talent,… Mladého dizajnéra ste mohli zaregistrovať aj počas jeho dlhoročnej spolupráce s OK! magazínom, najpredávanejším livestylovým magazínom vo svete.
Kúsky z jeho dielne sú rôznorodou zmesou. Zmesou protikladov, zrkadlových odrazov, negatívov, animálnych prvkov a prvkov z gréckej mytológie. Pracuje s autorskými potlačami na textil, čím sa stáva každý jeho model jedinečným. Spolupracuje s talianskou dielňou na výrobu textilu Roberto Cavalli.

Povedali o ňom absolventi:
„Je to talentovaný mladý dizajnér. Nepotrebuje robiť okolo seba zbytočný rozruh. O jeho schopnostiach svedčia jeho výsledky. Na workshope fashion-stylingu nám ukázal netradičné kombinácie odevov, na ktoré by sme si my možno netrúfli. Keď to bolo nachystané na štendroch a figuríne, nevedeli sme si tie kombinácie dokopy najprv predstaviť. Akonáhle si to však obliekla modelka, boli sme veľmi prekvapení. Všetky jeho stylingy vyzerali úžasne. Má neskutočne vrodený cit pre módu a netradičný pohľad na ňu.“

Povedali o ňom vo Fame.sk:
„Robi patril medzi našich prvých študentov vôbec. V roku 2007 absolvoval u nás kurz, ešte ako mladý absolvent módnej školy. Už vtedy začal na sebe pracovať, aby sa stal známym módnym návrhárom. Vždy patril medzi ľudí, ktorých sa nedá prehliadnuť. Či už vizuálne alebo postojom k móde. Pred rokmi sme ho v jednom rozhovore nazvali neposlušným dieťaťom slovenskej módy. Prirovnali sme ho k Enfant terrible Francúzka. Odvtedy mu prischlo toto porovnanie, kedy ho médiá porovnávajú k velikánovi Jeanovi Paulovi Gaultierovi. Jeho vtipné a často aj provokatívne grafiky rozpútajú vždy diskusiu. A to sa nám páči. Že sa rozhodol pre iný prístup k móde. A neostal v strednom prúde čipkovaných princeznovských plesových rób, na čo sme zvyknutí na Slovensku.“